Altın Yumurtlayan Kaz Masalı

Altın Yumurtlayan Kaz Masalı

Altın Yumurtlayan Kaz Masalı

Ziraatçinin hayatı bu şekilde giderken yoksul ziraatçi giderek zenginleşmeye başlamış, zenginleştikçe de ziraatçi değişmiş artık para kazanmak için kaza bakmak ona zor geliyormuş.  Ziraatçi adam her gün altın yumurtlayan kazın yumurtasını satarak geçimini sağlıyormuş.

Zaman geçtikçe ziraatçi adam  gereksiz şeylere de para harcamaya başlamış. Günlük bir yumurtadan gelen para bir süre sonra yetmez hale gelmeye başlamış. Ziraatçi artık kazını sevip okşamıyor ona eskisi kadar da kıymet verip sevmiyormuş. Ziraatçi zaman içinde kazının karnında bir gömü bulunduğunu düşünmeye başlamış. Eğer kazı kesip karnındaki hazineyi alırsa yaşam boyu varlıklı yaşayacağını düşünmüş.Altın yumurtlayan kaz masalı…

Ziraatçi aç gözlü olmaya başlamış ve bir gün elinde bir bıçak ile kümese girmiş. Kaz ziraatçi adamı o şekilde görünce kaçmaya başlamış. Ziraatçi kararlıymış, kazı yakalamış ve anında kesmiş.

Bir an önce kazın karnını kesip merak içinde karnına bakmış fakat bir de ne görsün? Kazın karnı ne altın doluymuş ne de gömü varmış. Aç gözlülük yaptığını o anda anlamış ve pişman olmuş. Ama artık kaz öldüğü için iş işten çoktan geçmiş.

Altın yumurtlayan kaz masalı…

Tarla faresi ile şehir faresi masalı

Youtube Kanalımız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?