Çocuğunuz BİLSEM’e Kitapla Hazırlanabilir mı?

Çocuğunuz BİLSEM’e Kitapla Hazırlanabilir mı?

Çocuğunuz BİLSEM’e Kitapla Hazırlanabilir mı?

BİLSEM için gözlem formları dolduruldu ve hangi adayların sınava gireceği belli oldu. Şimdi sırada BİLSEM’e hazırlık var!

Her yıl binlerce üstün yetenekli öğrencinin başvurduğu BİLSEM sınavı, bu yıl da geçtiğimiz dönemler olduğu gibi iki farklı aşamadan oluşacak. Grup tarama testi adı verilen ilk aşamada, çocuklar tabletler aracılığıyla ön elemeden geçecekler. İkinci aşamada ise öğrenciler aday gösterildikleri alanlarda bireysel yeterlilik açısından sınanacaklar.

Peki, BİLSEM’e hazırlanırken nasıl bir çalışma planı takip edilmeli? En önemlisi Bilsem hazırlık kitaplarıyla sınava hazırlanabilir mi?

BİLSEM’e Kitapla Hazırlanmak Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Önce, yaygın olarak inanılan bir yanlışı düzeltelim: BİLSEM zeki çocukların değil, üstün yetenek potansiyeline sahip çocukların seçildiği bir eğitim kurumudur.

BİLSEM sınavına; müzik, resim veya genel zihinsel alanda üstün yeteneğe sahip olduğu düşünülen çocuklar katılabilir. Bunun bir sınav olduğunu düşünürsek, “sınava hazırlık” adına yapabileceğiniz bir çok şey var. BİLSEM’e hazırlık kitapları da bunlardan biri.

BİLSEM’e Hazırlık Kitapları Ne Kadar Faydalıdır?

Bilsem hazırlık kitapları içerik açısından, çocuğun yeteneklerini geliştirmeye yönelik bazı egzersizler sunar. Egzersizlerle amaçlanan; sorulara verilen yanıt süresini düşürmek ve anlamlandırma gibi özelliklerin geliştirilmesini sağlamaktır.

bilsem

Bu sayede çocuklar sınavda avantajlı hale gelebilir, önceden pratik yaptığı sorularla sınavda karşılaştığı için gelişmiş refleksleriyle aynı sürede daha fazla soruyu yanıtlayabilir.

Yalnız dikkat: Hazırlık kitapları iyi birer yardımcı olmalarına rağmen sihirli bir değnek değildir. Eskiden birçok sınıftan öğrencinin katılabildiği BİLSEM sınavları kağıt testlerle yapılmaktaydı. Şimdi ise tabletlerle tamamen dijital ortamdan yapılan bir sınav söz konusu. Haliyle dijital ve aktif bir sınava pasif bir kaynakla çalışmanın verimliliği kısıtlı olabilir.

ÖNEMLİ NOT: BİLSEM sınavında çocukları aktif bir sınavın beklediğini unutmayın. Anlamlandırma, ilişkilendirme ve dikkat soruları gibi aktif sorular, kitaplarla sınava hazırlık yapan öğrenciler için bir dezavantaja dönüşebilir. BİLSEM’e hazırlık niteliğindeki ve öğretmenlerin tavsiyesi MentalUP ile çocuğunuzun dijital ortamdan BİLSEM’e hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. 3 milyondan fazla ailenin tercihi MentalUP; çocuğunuzun hafıza, dikkat, mantık, görsel ve sözel alandaki bilişsel yeteneklerini de geliştirmeyi hedefler.

mentalup-bilgisayar-tablet-telefon

MentalUP’ın oyunlaştırılmış egzersizlerini çocuklar ek bir sorumluluk olarak algılamıyor. Bu da BİLSEM’e hazırlığı ekstradan bir yük yerine eğlenceli bir faaliyete dönüştürüyor.

Öğretmenlerin tavsiyesi: MentalUP’dan ÜCRETSİZ faydalanmak için hemen tıklayın!

 

Ücretsiz BİLSEM Kitabınızı İndirmeyi Sakın Unutmayın!

BİLSEM’e hazırlık niteliği taşıyan kitapların birçoğunun ücretli satıldığını biliyorsunuz. Durun durun! Hepsi ücretli değil. Eğer PDF formatında ve kapsamlı bir hazırlık kitabına sahip olmak hoşunuza gidecekse sizinle harika bir BİLSEM’e hazırlık kitabı paylaşabiliriz.

bilsem-hazirlik

MentalUP tarafından güncel müfredata uygun olarak hazırlanan bu hazırlık kitabı yalnızca egzersizler ve alıştırmaları içermekle kalmıyor:

  • Ailelerin sınav hakkında bilmesi gerekenler
  • Sınav süreci
  • Sınava hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler
  • Sınava hazırlık için faydalı ipuçları ve anekdotlar

Gibi daha birçok faydalı bilgiyi de tek bir kaynakta topluyor. Kapsam olarak bu Bilsem hazırlık kitabı 1. Sınıf, 2. Sınıf ve 3. Sınıf öğrencileri için de uygun şekilde hazırlanmış.

Ücretsiz hazırlık kitabınızı indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

❱❱ Bilsem hazırlık kitabı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. İnteraktif bir sınava interaktif bir kaynak ile çalışmak çok daha faydalı bir bakış açısıdır. Üstelik, MentalUP’ın egzersizleri eğlenceli oyun formatında olduğu için çocuklar tarafından ek bir sorumluluk olarak algılanmıyor. Çocuklar eğlenceli oyunlarla bilişsel yeteneklerini geliştirme şansına sahip oluyor. Teşekkürler Hakan Bey.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?