Eğitimin Gerçek Mimarı Öğretmen

Eğitimin Gerçek Mimarı Öğretmen

EĞİTİM ve  ÖĞRETMEN

eğitim
eğitimin mimarı öğretmen

    Eğitim anne karnında başlayan ve hayatın sonuna kadar devam eden bir olgudur. Anne,baba ve öğretmen bu sürecin en önemli temel yapı taşlarıdır. Temel ne kadar sağlam olursa bina da o kadar sağlam olur. Temeli oluşturanlar binanın sağlam kalabilmesi için bir çok fedakarlık yapar. Eğitim de İyi insan yetiştirebilmektir asıl amaç. Bu amaç doğrultusunda sayısız fedakarlık yapacaklardan birisidir ÖĞRETMEN.

    Öğretmen annedir,babadır,kardeştir,arkadaştır,dosttur,sırdaştır. Yeri gelir bir çocuğun her şeyidir öğretmen. Çocuk anne,babasına anlatamadığı şeyleri rahat bir şekilde anlatabilir öğretmenine. Güvenin adıdır ÖĞRETMEN çocuk için.En önemli rol modeldir. Şekil vericidir. Heykeltıraştır bazen öğretmen, yonta yonta doğru insana ulaşır. Kötülüklerden alıkoyar. Sever hem de çok sever öğretmen.Ayırt etmeden,karşılık beklemeden sever. İşte bu yüzdendir ki toplum olarak en çok güvendiğimiz,güvenmemiz gereken kişilerden birisidir öğretmen.

    24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanır ülkemizde. Bu günün öğretmenler açısından diğer günlerden hiçbir farkı yoktur. Ne yazık ki öğretmenler sadece o gün hatırlanır çiçekler,güzel sözler,hediyeler,mağazaların yaptığı göz boyayan indirimler hepsi öğretmen içindir! Yalnız öğretmen bunun hiç birini istemez. Öğretmen saygınlık görmek ister. Toplum içindeki yerinin ne kadar önemli olduğunun hissettirilmesini ister. Öğretmen basit bir devlet memurudur ama basit bir insan değildir. Hele ki basite alınacak insan hiç değildir. Yavrularımızı gözü kapalı emanet ettiğiniz örnek insandır ÖĞRETMEN. Belki de günümüzde değerini en çok bilmemiz gereken kişidir ÖĞRETMEN.

     Bu vesileyle bir öğretmen olarak bütün meslektaşlarımın yaklaşmakta  olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Nice iyi insanlar yetiştirme temennisiyle…

Disleksi (Özel Öğrenme Güçlüğü) nedir?

Facebook Sayfamızı Beğenin

Youtube Kanalımıza Abone Olun

 

             Hakan SEVGİ

           

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Öğretmenlere değerin yeteri kadar verilmediği zamanlarda böyle yazılar okumak, biz öğretmenleri mutlu etmekle birlikte yalnız olmadığımızı da gösteriyor. Kendi adıma teşekkür ederim hakan hocam..

    • Galip hocam senin kadar güzel yapamam ama arada bir lügat parçaladığım oluyor, hele böyle faydalı bir site bulunca insanın içinden geliyor..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?