İhtiyar Sihirbaz Oyunu Nasıl Oynanır?

İhtiyar Sihirbaz Oyunu Nasıl Oynanır?

İhtiyar Sihirbaz Oyunu Nasıl Oynanır?

Sınıf dışında oynanan, oldukça zevkli bir oyun ihtiyar sihirbaz oyunu. Çocukların büyük zevk alarak oynadığı oyun olan ihtiyar sihirbaz oyunu nasıl oynanır? Cevabını yazımızda vereceğiz.

İhtiyar Sihirbaz Oyunu Nasıl Oynanır?

Uygun Olduğu Yaş:  İlkokul ve üzeri  öğrenciler için uygundur.

 

Kaç Kişi İle Oynanır: En az 5-6 kişilik bir grupla oynanır. Kişi sayısı arttıkça oyun daha zevkli ve eğlenceli bir hale gelir.

 

Oynamak İçin Materyal Gerekir Mi: Oynamak için herhangi bir materyale gerek duyulmaz.

 

Nasıl Oynanır?

Bir çocuk “İhtiyar Sihirbaz” olarak seçilir. Diğerleri bir kaç adım mesafeden onu izlerler. Çocuklar sihirbazla alay ederler ; “İhtiyar sihirbaz, sihrini kaybetti !” , “sözde zengindi ama yerden 5 kuruşu bile alıyor !” derler. Sihirbaz kızar ve döner ; “Sizler kimin çocuklarısınız ?” diye sorar Çocuklar ; “Bakkalın Çocuklarıyız” , “kimsenin çocukları değiliz” , ” Bekçinin çocuklarıyız ” gibi değişik şeyler söylerler.
En sonunda birisi ; ” Senin çocuklarınız ” der.
Sihirbaz kızar ve onları kovalamaya başlar. Kime elini değdirirse o çocuk sihirbaz olur, diğerlerini tutmak için o da sihirbaza yardım eder. Oyun bu şekilde devam eder.

Çocuğa Neler Kazandırır: Hızlı düşünme ve yanıt verebilme yeteneği kazandırır, sosyal olarak  gelişir arkadaşlık duyguları pekişir, çocukların fiziksel gelişimine etkisi olan zevkli bir oyundur.

Hakan SEVGİ

Uykucu Horoz Oyunu Nasıl Oynanır

Youtube Kanalına Abone Olun

Facebook Sayfamızı Beğenin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?