Kurt İle Eşek Masalı

Kurt İle Eşek Masalı

Kurt İle Eşek Masalı

Kurt ile eşek masalı…Sıcak bir yaz günü çok susayan bir eşek gürül gürül akan bir dere görmüş. Çok susadığını hisseden eşek dereden su içmeye karar vermiş. Derenin berrak akan suyundan kana kana su içerken, birden bir ses duymuş ve panikleyip  irkilmiş, tehlike olduğunu fark etmiş. Çünkü aç bir kurtun ona doğru geldiğini görmüş.

Mesafe çok kısa olduğu için kurdun elinden kaçamayacağını düşünmüş. Aklına bir oyun yapmak gelmiş. Belki bu oyunun sonunda kurttan kurtulabilirmiş. Eşek, büyük bir acıyla bağırmaya ve topallamaya başlamış. Kurt eşeğin yanına gelmiş ve:

-“Hayırdır eşek kardeş? Daha seni ısırmadım ki, niye böyle acı acı bağırıyorsun?”demiş.

Eşek cevaplamış:

-“Sorma kurt kardeş, buraya gelirken yolda arka ayağıma bir diken battı galiba, ayağımın üzerine basınca çok ağrıyor. Sen şimdi beni yiyeceksin zaten. En iyisi, sen beni yemeden şu kötü dikeni ayağımdan çıkar, hem beni yerken ağzın da acımasın.” demiş. Kurt ile eşek masalı…

Kurt eşeği nasıl yiyeceğini karar vermeye çalışırken, eşeğin ona oynadığı oyunun farkına varamamış eşeğin söylediklerine inanmış. Eşeğin arka tarafına geçerek arka ayağını kaldırmasını istemiş. Eşek ayağını kaldırmış, kurt dikeni aramaya başlamış fakat diken falan görememiş. Eşek ilk fırsatta çifteyi kurdun ağzına doğru vurmuş. Kurdun dişlerinin her biri farklı yana dağılmış. Bunun üzerine kurt ne derse beğenirsiniz?

-“ Ben çoktan bu çifteyi hak ettim. Ben doğuştan kasaplık eğitimi aldım, hekimlik yapmak benim neyime ki?”demiş.

Ve eşek bu şekilde kurda yem olmaktan kurtulmuş.

Sonuç olarak… Bazı insanlar vardır, hiç bilmediği işlere kalkışırlar da sonunda başlarına türlü işler gelir.

Yaşlı kadının duası adlı masal

Çiftçi İle Saka Masalı

Çirkin ördek yavrusu masalı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?