Televizyon Yerine Muhabbetiniz Açık Kalsın

Televizyon Yerine Muhabbetiniz Açık Kalsın

Televizyon Yerine Muhabbetiniz Açık Kalsın

Bir çocuğun veya bir yetişkinin sağlıklı bir aileye sahip olması,o aileyi benimsemesi,aile bireylerini rol model almasının şartları vardır. Bu şartların başında iletişim gelir.Bir ailede iletişim yoksa veya iletişim sadece fiziki ihtiyaçları isteme,verme noktasındaysa bu aile ortamında ruhsal eksiklikler duygusal,, doyumsuzluklar var demektir. İşte bizleri iletişimden uzak tutan en önemli araç maalesef ki televizyonlardır. Hangi kanalda hangi filmin, hangi yarışma programının olduğunu bilen anne babalar maalesef çocuğunun öğretmeninin adını bilmekten acizdir. Televizyon programlarında falanca bugün ne yaptı kiminle buluştu hepsini ilgiyle takip eden anne babalar, daha çocuklarının gününün nasıl geçtiğinden bihaberlerdir.

Sevgili anne ve babalar tv iletişiminize engel olmasın. Televizyonun başındaki zamanınızı çocuklarınızla kaliteli, zamana çevirmek kolay,yeter ki isteyin.

Hadi bugün televizyon açmayalım,çocuğumuzu tanımaya çalışalım. Evet tanımaya diyorum, maalesef ki çocuklarımızı tam olarak tanımıyoruz bile.

Galip Hatip

Çocuklara Merhamet Bilinci Kazandırmak yazısı için tıklayın

Facebook Sayfamızı Beğenin

Youtube Kanalına Abone Olun

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?