Uykucu Horoz Oyunu Nasıl Oynanır

Uykucu Horoz Oyunu Nasıl Oynanır

Uykucu Horoz Oyunu Nasıl Oynanır?

Özellikle ana sınıfı çağı çocukları için oynanması çok zevkli oyunlardan birisidir “uykucu horoz oyunu” Yazıda uykucu horoz oyunu nasıl oynanır,çocuklara neler kazandırır sorusunun cevabını vereceğiz.

 

Uygun Olduğu Yaş:  Okul öncesi çağındaki öğrenciler için uygundur.

 

Kaç Kişi İle Oynanır: En az dört kişilik bir grupla oynanır. Kişi sayısı arttıkça oyun daha zevkli ve eğlenceli bir hale gelir.

 

Oynamak İçin Materyal Gerekir Mi: Oyunda herhangi bir materyale gerek duyulmaz.

 

Nasıl Oynanır?

Bütün çocuklar yumurta olurlar ve yere otururlar. Uyur gibi yaparlar ve gözlerini açmazlar. Öğretmen öğrencilerin teker teker kafalarına dokunur. Başına dokunduğu çocuk, sessizce yerinden kalkar ve öğretmeninin peşinden gelir. En son çocuk oturma vaziyetinde kalana kadar, öğretmen öğrencilerin başlarına dokunarak öğrencileri kaldırır. En sona kalan öğrencinin etrafında sessiz bir şekilde halka olunur. Ve birden, “uykucu horoz, uykucu horoz kalk artık!” “uykucu horoz, uykucu horoz kalk artık!” diye bağırırlar. Uykucu horoz kalkar ve arkadaşlarını yakalamaya çalışır. Oyun bu şekilde devam eder.

Çocuğa Neler Kazandırır: Dikkat ve yoğunlaşma yetileri artar, hızlı düşünme yeteneği kazandırır, sosyal olarak  gelişir arkadaşlık duyguları pekişir, çocukların fiziksel gelişimine etkisi olan zevkli bir oyundur.

 

Hakan SEVGİ

 

Bekçi Baba Oyunu Nasıl Oynanır?

Youtube Kanalına Abone Olun

Facebook Sayfamızı Beğenin

İnstagram hesabımızı takip etmek için tıklayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?